Menininkai A. Gintalaitė ir R. Valeikis iš elektronikos atliekų sukūrė unikalius žiedlapius

Minint pasaulinę aplinkos apsaugos dieną, pristatoma menininkų Agnės Gintalaitės ir Rimo Valeikio fotografijų paroda, kurioje galima pasigrožėti gėlių mandalomis. Netikėčiausia tai, kad priartėjus prie meno kūrinių matyti, kad gėlių žiedlapiai sukurti iš įvairių elektronikos atliekų – siurblių „Audra“, perdegusių lempučių, išsikrovusių galvaninių elementų, kompiuterių ekranų, sugedusių vaikiškų žaislų, laidinių telefonų ir kitų smulkių elektroninių įrenginių atliekų.

Tyrimas: Lietuvos gyventojų buitis – toli nuo Vakarų Europos

Lietuvos gyventojų buitis dar tik pradeda panašėti į vakarietiškąją – tokią tendenciją atskleidė pirmąkart šalyje atliktas reprezentatyvus tyrimas apie elektronikos įrenginių įsigijimą, naudojimą bei atsisakymą. Atlikus gyventojų apklausą paaiškėjo, kad elektroninių prietaisų namų ūkiuose daugėja, tačiau atliekomis tampa tik maža dalis turimų įrenginių.

Lietuvių kūrybiškumas: atliekos tampa baldais ir interjero detalėmis

Net kas trečio gyventojo namuose būtų galima rasti nebeveikiančios elektroninės technikos. Neveikiantys šaldytuvai, orkaitės, telefonai, žibintuvėliai, kompiuteriai ir t. t. namuose dažniausiai užsilieka, nes gyventojai neturi laiko rūpintis jų atsikratymu, ketina susiremontuoti ar atiduoti kitiems žmonėms. 

Įtarimai „Atliekų tvarkymo centrui“ dėl pažymų klastojimo gresia milijonais elektronikos gamintojams

Ikiteisminiai tyrimai dėl pažymų klastojimo, kurių taikinyje – „Atliekų tvarkymo centras“, siejamas su Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija (EGIO), įgauna pagreitį. Gegužės mėn. vieno tyrimo medžiagą jau ketinama perduoti teismui. Elektronikos platintojų asociacija (EPA), kuri yra vienintelė kolektyvinės elektronikos tvarkymo alternatyva EGIO, sulaukia vis daugiau elektronikos gamintojų ir importuotojų kreipimųsi dėl galimybės tapti asociacijos nariais.

Kokie elektroninės technikos rūšiavimo mitai vis dar sklando Lietuvoje?

Į atliekų rūšiavimą Lietuvos gyventojai žiūri vis atsakingiau, tačiau net labiausiai informuotiems kyla netikėtų klausimų. Pasak Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) direktoriaus Lino Ivanausko, taip nutinka dėl tam tikrų visuomenėje pasireiškiančių klaidingų įsitikinimų apie elektros ir elektronikos prietaisų rūšiavimą. Kai kurie nugirsti mitai kartais gali suklaidinti tiek atsakingiausiai rūšiuojančius, tiek pradedančius, tad L. Ivanauskas ragina rūšiuoti aktyviai, o kilus klausimams – susisiekti su atsakingomis organizacijomis.

Tyrimas: dainuojantys pliušiniai meškučiai nuodija aplinką

Net penktadalis gyventojų, kurių šeimose auga nepilnamečių vaikų, teigė, jog pernai elektroninius žaislus į konteinerius išmetė kartu su buitinėmis atliekomis. Nemaža to, kone kas antras mano, jog žaisluose galėjo būti likusios panaudotos baterijos. Tokius faktus atskleidė reprezentatyvi gyventojų apklausa.

Krašto apsaugos savanorių duoklė gamtai: surinkta 19 tonų pavojingų atliekų

Krašto apsaugos savanorių pajėgos (KASP) per tris mėnesius surinko 19 tonų elektronikos atliekų. Socialiai atsakingame projekte savanoriai dalyvauja antrus metus iš eilės. Jį inicijavo Elektronikos platintojų asociacija (EPA), kuri pasirūpins tinkamu bei saugiu surinktų elektronikos atliekų sutvarkymu. Taip pat Krašto apsaugos savanorių pajėgoms įteikė piniginius čekius, karinei įrangai bei aprangai įsigyti.