INFORMACINIS PRANEŠIMAS

Elektronikos platintojų asociacija (EEPA) informuoja, kad atsižvelgdama į Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento (VRAAD) atlikto elektronikos atliekų tvarkytojų patikrinimą ir išvadas dėl netinkamo kineskopų stiklo tvarkymo, nuo 2017 m. liepos mėn. 31 d. laikinai stabdo kineskopinių televizorių bei monitorių atliekų surinkimą (priėmimą).

Apie atnaujintą, minėtų atliekų surinkimą (priėmimą), EEPA asociacija informuos atskiru informaciniu pranešimu internetinėje EEPA asociacijos svetainėje.

Menininkai A. Gintalaitė ir R. Valeikis iš elektronikos atliekų sukūrė unikalius žiedlapius

Minint pasaulinę aplinkos apsaugos dieną, pristatoma menininkų Agnės Gintalaitės ir Rimo Valeikio fotografijų paroda, kurioje galima pasigrožėti gėlių mandalomis. Netikėčiausia tai, kad priartėjus prie meno kūrinių matyti, kad gėlių žiedlapiai sukurti iš įvairių elektronikos atliekų – siurblių „Audra“, perdegusių lempučių, išsikrovusių galvaninių elementų, kompiuterių ekranų, sugedusių vaikiškų žaislų, laidinių telefonų ir kitų smulkių elektroninių įrenginių atliekų.

Tyrimas: Lietuvos gyventojų buitis – toli nuo Vakarų Europos

Lietuvos gyventojų buitis dar tik pradeda panašėti į vakarietiškąją – tokią tendenciją atskleidė pirmąkart šalyje atliktas reprezentatyvus tyrimas apie elektronikos įrenginių įsigijimą, naudojimą bei atsisakymą. Atlikus gyventojų apklausą paaiškėjo, kad elektroninių prietaisų namų ūkiuose daugėja, tačiau atliekomis tampa tik maža dalis turimų įrenginių.

Lietuvių kūrybiškumas: atliekos tampa baldais ir interjero detalėmis

Net kas trečio gyventojo namuose būtų galima rasti nebeveikiančios elektroninės technikos. Neveikiantys šaldytuvai, orkaitės, telefonai, žibintuvėliai, kompiuteriai ir t. t. namuose dažniausiai užsilieka, nes gyventojai neturi laiko rūpintis jų atsikratymu, ketina susiremontuoti ar atiduoti kitiems žmonėms. 

Įtarimai „Atliekų tvarkymo centrui“ dėl pažymų klastojimo gresia milijonais elektronikos gamintojams

Ikiteisminiai tyrimai dėl pažymų klastojimo, kurių taikinyje – „Atliekų tvarkymo centras“, siejamas su Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija (EGIO), įgauna pagreitį. Gegužės mėn. vieno tyrimo medžiagą jau ketinama perduoti teismui. Elektronikos platintojų asociacija (EPA), kuri yra vienintelė kolektyvinės elektronikos tvarkymo alternatyva EGIO, sulaukia vis daugiau elektronikos gamintojų ir importuotojų kreipimųsi dėl galimybės tapti asociacijos nariais.

Kokie elektroninės technikos rūšiavimo mitai vis dar sklando Lietuvoje?

Į atliekų rūšiavimą Lietuvos gyventojai žiūri vis atsakingiau, tačiau net labiausiai informuotiems kyla netikėtų klausimų. Pasak Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) direktoriaus Lino Ivanausko, taip nutinka dėl tam tikrų visuomenėje pasireiškiančių klaidingų įsitikinimų apie elektros ir elektronikos prietaisų rūšiavimą. Kai kurie nugirsti mitai kartais gali suklaidinti tiek atsakingiausiai rūšiuojančius, tiek pradedančius, tad L. Ivanauskas ragina rūšiuoti aktyviai, o kilus klausimams – susisiekti su atsakingomis organizacijomis.