Į nemokamus GPAIS mokymus registruotis galima jau dabar

Aplinkos ministerija paskelbė nemokamų Vieningos gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinės sistemos (GPAIS) mokymų grafiką ir pradėjo registraciją į juos. Vietų skaičius grupėse yra ribotas, todėl atliekų tvarkytojai, darytojai, gamintojai ir importuotojai turėtų suskubti.

Pirmasis pavojingų atliekų sekimo eksperimentas Lietuvoje: tik 4 iš 10 šaldytuvų buvo nuvežti saugiam sutvarkymui

Pavojingų elektronikos atliekų sekimo eksperimentas atskleidė sunerimti verčiančią situaciją – nebenaudojama elektronika suinteresuotos įmonės, surinkusios pavojingas atliekas nebūtinai jomis pasirūpina tinkamai. Net jei iš gyventojų už išvežimą paimami nemaži pinigai. Tik 4 iš 10 eksperimento metu GPS signalu sektų šaldytuvų buvo tinkamai pristatyti tokių atliekų tvarkytojams. Tinkamo, be veiklos pažeidimų  atliekų sutvarkymo negarantuoja net įmonių turima atliekų surinkimo licencija.

Informacinis pranešimas

Informuojame, kad EPA Asociacija atnaujino kineskopinių televizorių ir monitorių surinkimą iš Asociacijos narių bei EPA eksploatuojamos surinkimo sistemos.

INFORMACINIS PRANEŠIMAS

Elektronikos platintojų asociacija (EEPA) informuoja, kad atsižvelgdama į Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento (VRAAD) atlikto elektronikos atliekų tvarkytojų patikrinimą ir išvadas dėl netinkamo kineskopų stiklo tvarkymo, nuo 2017 m. liepos mėn. 31 d. laikinai stabdo kineskopinių televizorių bei monitorių atliekų surinkimą (priėmimą).

Apie atnaujintą, minėtų atliekų surinkimą (priėmimą), EEPA asociacija informuos atskiru informaciniu pranešimu internetinėje EEPA asociacijos svetainėje.

Menininkai A. Gintalaitė ir R. Valeikis iš elektronikos atliekų sukūrė unikalius žiedlapius

Minint pasaulinę aplinkos apsaugos dieną, pristatoma menininkų Agnės Gintalaitės ir Rimo Valeikio fotografijų paroda, kurioje galima pasigrožėti gėlių mandalomis. Netikėčiausia tai, kad priartėjus prie meno kūrinių matyti, kad gėlių žiedlapiai sukurti iš įvairių elektronikos atliekų – siurblių „Audra“, perdegusių lempučių, išsikrovusių galvaninių elementų, kompiuterių ekranų, sugedusių vaikiškų žaislų, laidinių telefonų ir kitų smulkių elektroninių įrenginių atliekų.