Tyrimas: Lietuvos gyventojų buitis – toli nuo Vakarų Europos

Lietuvos gyventojų buitis dar tik pradeda panašėti į vakarietiškąją – tokią tendenciją atskleidė pirmąkart šalyje atliktas reprezentatyvus tyrimas apie elektronikos įrenginių įsigijimą, naudojimą bei atsisakymą. Atlikus gyventojų apklausą paaiškėjo, kad elektroninių prietaisų namų ūkiuose daugėja, tačiau atliekomis tampa tik maža dalis turimų įrenginių.

Lietuvių kūrybiškumas: atliekos tampa baldais ir interjero detalėmis

Net kas trečio gyventojo namuose būtų galima rasti nebeveikiančios elektroninės technikos. Neveikiantys šaldytuvai, orkaitės, telefonai, žibintuvėliai, kompiuteriai ir t. t. namuose dažniausiai užsilieka, nes gyventojai neturi laiko rūpintis jų atsikratymu, ketina susiremontuoti ar atiduoti kitiems žmonėms. 

Įtarimai „Atliekų tvarkymo centrui“ dėl pažymų klastojimo gresia milijonais elektronikos gamintojams

Ikiteisminiai tyrimai dėl pažymų klastojimo, kurių taikinyje – „Atliekų tvarkymo centras“, siejamas su Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija (EGIO), įgauna pagreitį. Gegužės mėn. vieno tyrimo medžiagą jau ketinama perduoti teismui. Elektronikos platintojų asociacija (EPA), kuri yra vienintelė kolektyvinės elektronikos tvarkymo alternatyva EGIO, sulaukia vis daugiau elektronikos gamintojų ir importuotojų kreipimųsi dėl galimybės tapti asociacijos nariais.

Kokie elektroninės technikos rūšiavimo mitai vis dar sklando Lietuvoje?

Į atliekų rūšiavimą Lietuvos gyventojai žiūri vis atsakingiau, tačiau net labiausiai informuotiems kyla netikėtų klausimų. Pasak Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) direktoriaus Lino Ivanausko, taip nutinka dėl tam tikrų visuomenėje pasireiškiančių klaidingų įsitikinimų apie elektros ir elektronikos prietaisų rūšiavimą. Kai kurie nugirsti mitai kartais gali suklaidinti tiek atsakingiausiai rūšiuojančius, tiek pradedančius, tad L. Ivanauskas ragina rūšiuoti aktyviai, o kilus klausimams – susisiekti su atsakingomis organizacijomis.

Tyrimas: dainuojantys pliušiniai meškučiai nuodija aplinką

Net penktadalis gyventojų, kurių šeimose auga nepilnamečių vaikų, teigė, jog pernai elektroninius žaislus į konteinerius išmetė kartu su buitinėmis atliekomis. Nemaža to, kone kas antras mano, jog žaisluose galėjo būti likusios panaudotos baterijos. Tokius faktus atskleidė reprezentatyvi gyventojų apklausa.

Krašto apsaugos savanorių duoklė gamtai: surinkta 19 tonų pavojingų atliekų

Krašto apsaugos savanorių pajėgos (KASP) per tris mėnesius surinko 19 tonų elektronikos atliekų. Socialiai atsakingame projekte savanoriai dalyvauja antrus metus iš eilės. Jį inicijavo Elektronikos platintojų asociacija (EPA), kuri pasirūpins tinkamu bei saugiu surinktų elektronikos atliekų sutvarkymu. Taip pat Krašto apsaugos savanorių pajėgoms įteikė piniginius čekius, karinei įrangai bei aprangai įsigyti.

„Rūšiuoklio“ iniciatyva plečiasi: aplikacija padės rūšiuoti ir pakuotes

rusiuoklis-logo

Siekiant skatinti tinkamą ir saugų atliekų rūšiavimą, kiek daugiau nei prieš metus Elektronikos platintojų asociacija (EPA) pristatė pirmąją Lietuvoje informacinę išmaniąją programėlę „Rūšiuoklis“. Programėlėje vartotojai galėjo rasti informaciją kur arčiausiai galima išmesti elektroninės įrangos, baterijų ir akumuliatorių atliekas. Nuo 2016 metų prie projekto prisijungė ir VšĮ „Pakuočių tvarkymo organizacijai“ (PTO), taigi, gyventojai galės greitai ir paprastai sužinoti, kur ir kaip surūšiuoti ne tik elektronikos atliekas, bet ir popierių, stiklą bei plastiką.

Atsakingi skaitytojai per mėnesį surinko daugiau nei 700 kg nereikalingų baterijų ir mobiliųjų telefonų

Visą lapkričio mėnesį 52 šalies bibliotekos buvo įsitraukusios į nebereikalingų baterijų ir mobiliųjų telefonų rinkimo akciją. Vos per mėnesį surinkta net 718 kilogramų senų baterijų bei mobiliųjų telefonų, daugiausia – Šilutės ir Ukmergės rajonų savivaldybių bibliotekose. Projektą „Atsakingas skaitytojas“, bendradarbiaudama su Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos įgyvendinamu projektu „Bibliotekos pažangai 2“, antrą kartą organizavo Elektronikos platintojų asociacija (EPA).

Gamintojai ir importuotojai paneigė Aplinkos apsaugos agentūros prognozes

Informacinis pranešimas

2016 m. lapkričio 24 d.

 

Šiandien viešojoje erdvėje pasirodė Aplinkos apsaugos agentūros pasisakymai, prognozuojantys Elektronikos platintojų asociacijos (EPA), atstovaujančios tokias įmones kaip „Electrolux“, „Bosch“, „Siemens“, „Miele“, „Whirlpool“ ir kt., veiklos pabaigą. Asociacijos vadovas teigia, kad tokie pasisakymai atitrūkę nuo realybės ir klaidina verslo bendruomenę bei visuomenę. Teisme jau priimti EPA palankūs sprendimai, stabdantys į licencijos atėmimą nukreiptus Aplinkos apsaugos agentūros veiksmus.