Paprastas gartraukis – vertingas daiktas
Nutarėte seną gartraukį pakeisti nauju, bet galvosūkiu tapo klausimas, kur priduoti naudotą gartraukį? Neskubėkite. Senas gartraukis – nebūtinai niekam tikęs daiktas. Ne vienu atveju tai bus ir labai geidžiamas sodyboje, kurioje senienos gali atrodyti stilingai. Tad pirmiausia turėtume kelti klausimą: ar šis daiktas dar veikia, o jei ne – ar gali būti pataisytas. Ir tik tada pasidomėti, kaip galėtumėte atsakingai šalinti nebereikalingą daiktą.
Svarbu suprasti, kad gartraukiai būna įvairūs. Virš senų krosnių įrengiami paprasti, be elektros energijos veikiantys plieniniai gartraukiai. Dažniausiai tai – ilgaamžiai daiktai, tad jei turite tokį nereikalingą, jis galėtų sudominti ne vieną senų daiktų mėgėją. Pabandykite tokį parduoti ar padovanoti, o jei nepavyks, jį galėtumėte priduoti metalo laužo supirkėjams.
Elektrinis ar elektroninis gartraukis: parduoti, dovanoti, taisyti, išmesti?
Kita grupė gartraukių – elektriniai ar elektroniniai, kurių veikimui reikalinga elektros energija. Jei toks gartraukis sugedo, pasvarstykite apie jo taisymą pagal ekspertų rekomenduojamą formulę: jei remontas neviršija 50 proc. naujo daikto vertės, taisykite. Na, o jeigu vis dėlto apsisprendėte, kad reikalingas naujas, pabandykite perduoti šį daiktą į antras rankas – parduokite arba dovanokite.
Elektrinio ar elektroninio gartraukio šalinimas elektronikos atliekų surinkimo tinkle – paskutinis žingsnis. Jis nėra beprasmis, nes patekusi į įgaliotų tvarkytojų ir perdirbėjų rankas ši atlieka pavirs į naudingas medžiagas, kurios galės būti panaudotos naujų daiktų gamybai.
Tokią atlieką derėtų šalinti atsakingai – išmesti į specialųjį konteinerį, esantį šalia kurio nors prekybos centro ar stambiagabaričių atliekų aikštelėje. Tokių konteinerių vietų galite ieškoti www.epa.lt svetainėje skelbiamame sąraše. Norite pasinaudoti nemokamo išvežimo iš namų paslauga – skambinkite telefonu +370 695 55111 arba registruokitės www.epa.lt svetainėje.